Економіка

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

У Міністерстві фінансів України очікують на досягнення угоди про реструктуризацію в найближчі тижні.

«Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх наших партнерів як з державного, так і з приватного секторів. Оскільки ми наближаємося до дати закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, нам необхідно спонукати власників наших єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів», – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте також: Віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації розповів про «швидке відновлення України»

Очільник Мінфіну каже, що їхні пропозиції мають відображати «більш значне зменшення боргу» відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні.

Міністр заявив, що Київ продовжить продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання всіх наявних розбіжностей.

«Ми впевнені, що угоду про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення діючої відстрочки платежів», – додав він.

Уряд України повідомив, що з 3 по 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20 % єврооблігацій України. Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ. Умови запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.

У Мінфіні заявили, що пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:

  • або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1),
  • або на серію простих облігацій (варіант 2).

Деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП. Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25 % до 60 % залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ.

Зазначається, що протягом наступних тижнів український уряд проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.