Економіка

У Мінфіні розповіли, скільки коштів не вистачає у держбюджеті на закупівлю зброї

У Мінфіні розповіли, скільки коштів не вистачає у держбюджеті на закупівлю зброї

У державному бюджеті України утворився розрив на суму 5 млрд доларів, необхідних на закупівлю зброї через те, що «останні пів року допомога Заходу була мінімальною», повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю «Громадському радіо».

Як зазначив Марченко, це питання «напевно найбільш актуальне зараз».

За його словами, «після того, як розблокували пакет американської допомоги, в теорії покриті видатки соціально-гуманітарного напрямку».

«Але практично у нас є велика фіскальна проблема, або, скажімо так, не вирішене питання щодо видатків військового характеру, так званих мілітарних видатків», – сказав він.

Марченко повідомив, що за останні пів року Україна «мінімально» отримувала допомоги від партнерів у військовій частині, що спричинило додаткове навантаження на бюджет у частині додаткових видатків військового характеру. Зараз це перекривається, переміщуються видатки кінця року на необхідну закупівлю зброї, замовлення снарядів і інші речі, які зараз необхідні, зазначив міністр фінансів.

«На цю мить, я думаю, що можна говорити про цифру близько 5 млрд доларів. Я оперую такою цифрою в доларах, тому що мені простіше пояснювати цей геп для наших партнерів. Це формований геп на цей час, і ми думаємо яким чином його будемо перекривати вже найближчим часом», – сказав він.

За його словами, «питання досить актуальне, оскільки є певні зобов’язання перед нашими партнерами», є програма Міжнародного валютного фонду.

«Але ці видатки передбачають інший набір дій інструментів, ніж наприклад пошук коштів партнерів. Тобто ці видатки ми маємо перекривати самостійно, і вони досить великі. Тобто питання залишається, але є у нас план», – сказав він.

Міністр нагадав, що в найближчі тижні працюватиме місія МВФ.

«Нам потрібно успішно пройти четвертий перегляд програми. Ми зробили всі кроки для того, щоб він був успішним. А далі будемо спілкувати з нашими партнерами шукати способи і рішення», – додав Марченко.

Раніше Україна отримала третій транш фінансування на суму близько 900 млн доларів від Міжнародного валютного фонду (в рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF), повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування в обсязі близько 15,6 мільярда доларів було схвалено 31 березня. Ця програма є частиною більшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярди доларів.