Головне

У Пентагоні заявили, що будуть стежити за можливим долученням військ КНДР до Росії у війні проти України

У Пентагоні заявили, що будуть стежити за можливим долученням військ КНДР до Росії у війні проти України

У Пентагоні заявили, що будуть стежити за можливим долученням військ КНДР до Росії у війні проти України

У Міністерстві оборони США заявили, що будуть стежити за можливим долученням військ Північної Кореї до російських сил на полі бою в Україні.

«Це точно те, за чим слід стежити. Я думаю, що якби я був керівництвом військового персоналу Північної Кореї, я б поставив під сумнів свій вибір щодо відправлення сил, щоб вони стали гарматним м’ясом у незаконній війні проти України. І ми бачили втрати російських військ… Але знову ж таки, ми будемо стежити за цим», – сказав на брифінгу 25 червня речник Пентагону Патрік Райдер.

Минулого тижня Москва і Пхеньян уклали угоду, яка передбачає взаємну допомогу в обороні в разі нападу на одну з країн. Президент Росії Володимир Путін також заявив 20 червня, що «не виключає» поставок зброї до Північної Кореї.

У Держдепартаменті США заявили, що це викликає «неймовірне занепокоєння».

За твердженнями Південної Кореї і країн Заходу, Північна Корея минулого року розпочала масштабні постачання зброї і боєприпасів Росії для використання у війні проти України. Це – порушення міжнародних санкцій проти КНДР, яких Росія зобов’язалася дотримуватись. У Москві й Пхеньяні факти постачання зброї заперечували.

Видання Washington Post 22 червня повідомило, що Росія могла отримати близько 1,6 мільйона артилерійських снарядів від Північної Кореї, тоді як військові аналітики заявили, що російські сили випустили північнокорейські ракети по Україні.

24 червня високопоставлений північнокорейський військовий розкритикував Вашингтон за військову допомогу Україні й підтвердив підтримку Пхеньяном Москви у війні, повідомили державні ЗМІ.

Пак Чон Чхон, один із вищих військових чиновників Північної Кореї, заявив, що Росія має «право вибору для будь-якого удару у відповідь», якщо вона зазнає нападу, і попередив, що Вашингтон може спровокувати «світову війну», якщо продовжить підтримувати Україну у війні проти Росії.