Головне

У РФ провоєнного блогера змусили просити вибачення через слова про підрозділ «Ахмат»

У РФ провоєнного блогера змусили просити вибачення через слова про підрозділ «Ахмат»

У РФ провоєнного блогера змусили просити вибачення через слова про підрозділ «Ахмат»

Російський провоєнний блогер Володимир Романов попросив вибачення за свої слова, що чеченське угруповання «Ахмат» у прифронтовій Бєлгородській області стоїть за спинами солдатів-строковиків. Він заперечив свою заяву і пояснив, що «ретельніше перевірятиме інформацію». Це сталося, за словами Романова, після «довгої та відвертої розмови» з колишнім командиром спецпризначенців «Ахмат», нині заступником начальника Головного військово-політичного управління Збройних сил РФ Апти Алаудіновим, повідомляє Кавказ.Реалії.

На початку червня, як стверджувалося, для створення так званої «буферної зони» до Бєлгородської області додатково перекинули бійців «Ахмата». Репортаж Романова, який викликав негативну реакцію чеченських підрозділів, був опублікований 5 липня. У ньому він розповів, що кордон із Україною охороняють строковики, а «тік-токи стоять за ними». Деякі російські блогери (навіть лояльні російському режимові) іноді іронічно називають «Ахмат» «тікток-військами», натякаючи на велику кількість постановочних відео, що знімаються цим підрозділом.

Наступного ранку в кількох російських телеграм-каналах з’явилася інформація, що Романова «шукають чеченці, щоб спитати за його слова». У телеграм-каналі Романова 7 липня опублікували відео з вибаченнями, записане ним разом із командиром розвідгрупи «Ахмата» з позивним «Аїд».

На відео Романов підтвердив, що під «тіктоками» мав на увазі саме чеченські підрозділи, але потім відмовився від своїх слів, пояснивши, що мав «довгу і відверту розмову» з Апти Алаудіновим, після якої йому «стало зрозуміло, що підрозділи «Ахмат» стоять разом зі строковиками на лінії зіткнення».

Регіональні та провоєнні телеграм-канали з посиланням на обізнаних військових після відправлення батальйону «Захід-Ахмат» на фронт у червні 2023 року писали, що чеченські підрозділи зайняли «у найкращому випадку третій-п’ятий ешелони оборони», а на перший і другий рубежі відправили солдатів-строковиків.

Угода про надсилання сформованого в Чечні батальйону «Захід-Ахмат» до Бєлгородської області була досягнута на зустрічі депутата Делімханова з губернатором Бєлгородської області В’ячеславом Гладковим 12 червня, на тлі рейдів диверсійних груп, які воюють на боці України. Ініціатива належала главі Чечні Рамзану Кадирову – на думку експерта американського Інституту вивчення війни (ISW) Катерини Степаненко, вона могла бути пов’язана зі спробою уникнути участі в боях на території України.