Економіка

Україна підписала Фінансову угоду з ЄС на 5,27 мільярда євро – уряд

Україна підписала Фінансову угоду з ЄС на 5,27 мільярда євро – уряд

Україна підписала Фінансову угоду з ЄС на 5,27 мільярда євро – уряд

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та Європейським cоюзом, яка регулює отримання грантової допомоги в рамках Ukraine Facility у розмірі 5,27 мільярда євро протягом наступних чотирьох років, йдеться 9 липня на сайті уряду.

«Підписання угоди щодо залучення грантової підтримки на 5,27 мільярда євро протягом найближчих чотирьох років сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. Це остання угода яка необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility», – зазначила Свириденко.

Зазначено, що рішення про залучення грантової підтримки від ЄС було прийнято на засіданні уряду минулого тижня.

Рада Європейського союзу 14 травня ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Цей крок дозволив розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.

Україна вже отримала два транші в рамках Ukraine Facility. Прем’єр України Денис Шмигаль заявляв, що загалом цього року Київ очікує в межах цієї програми отримати 16 млрд євро.