Події

Україна вперше за місяць випустить 10 САУ «Богдана»

Україна вперше за місяць випустить 10 САУ «Богдана»

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що у квітні українська оборонна промисловість уперше випустить 10 самохідних артилерійських систем «Богдана».

Він також анонсує збільшення виробництва у подальші місяці.

«Частка власного виробництва постійно зростає. Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції. Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 «Богдан», у травні й далі – ще більше», – написав він у телеграмі за підсумками щоденного звіту про безпекову ситуацію.

У грудні минулого року Зеленський повідомляв, що Україна уперше вийшла на виробництво шести артустановок «Богдана» на місяць. На початку квітня цього року видання The New York Times з посиланням на власні джерела стверджувало, що український ОПК виготовляє на місяць вже 8 систем «Богдана».

Читайте також: «Мені треба на завтра»: директор «Української бронетехніки» про головні проблеми виробництва озброєння

Розробку артилерійської системи 2С22 «Богдана» розпочали у 2016 році. Вона є першою самохідною гаубицею калібру 155-мм, яка була розроблена фахівцями українського оборонно-промислового комплексу. Її вперше показали у липні 2018 року. У січні 2022 року «Богдана» завершила попередні вогневі випробування.