Умєров озвучив ключові питання зустрічі Контактної групи з оборони України

Міністр оборони Рустем Умєров розпочав свою діяльність на зустрічі Контактної групи з питань оборони України в форматі «Рамштайн», яка проходить у Брюсселі. Про це він повідомив 12 лютого.
Про це розповідає Трибуна
Умєров підкреслив, що «це важливий етап у зміцненні обороноздатності України та координації подальших дій союзників». Міністр зазначив, що ця зустріч відбувається вперше під головуванням міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, а також за участі очільника оборонного відомства США Піта Геґсета.
Порядок денний зустрічі
У ході зустрічі Умєров навів ключові пункти порядку денного:
- недостатнє та своєчасне постачання військової допомоги у 2025 році;
- прискорення постачання критично важливого озброєння, зокрема ППО, авіації та боєприпасів;
- інвестиції в оборонну промисловість України та співпраця з європейськими партнерами.
Також, за словами Умєрова, учасники обговорюють довгострокові рішення, серед яких розширення оборонного виробництва в Україні, фінансування розвитку українського оборонно-промислового комплексу та збільшення обсягів постачання озброєння за рахунок європейської промисловості.
Перспективи співпраці
Міністр нагадав, що цього тижня заплановані додаткові заходи з питань безпеки, зокрема засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, а також Мюнхенська конференція з питань безпеки. Окрім того, передбачено низку двосторонніх зустрічей.
«Україна готова до переговорів щодо завершення війни. Але справедливий і тривалий мир можливий лише тоді, коли Україна буде сильною на полі бою», – додав Умєров.
Варто зазначити, що у січні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомляв, що наступна зустріч у форматі «Рамштайн» відбудеться в Брюсселі перед Мюнхенською конференцією з безпеки, запланованою на 14-16 лютого.
Частину функцій «Рамштайну» вже передано до НАТО. У німецькому Вісбадені розпочала роботу місія NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine), яка координує виконання обіцянок країн щодо постачання зброї та має конкретний перелік потреб України. Проте політичну роль та скликання засідань Альянс поки що не бере на себе.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у коментарі запевнив, що незалежно від подальшої долі «Рамштайну», країни продовжуватимуть надавати допомогу Україні через різні коаліції можливостей, зокрема у сфері винищувачів, бронетехніки, протиповітряної оборони та безпілотників.