Політика

уряд Бельгії надасть Україні 100 мільйонів євро на обслуговування F-16

уряд Бельгії надасть Україні 100 мільйонів євро на обслуговування F-16

Пакет допомоги Україні від Бельгії буде спрямований на підтримку винищувачів F-16 – про це повідомило Міністерство оборони України 30 березня.

Відомство зазначило, що Бельгія днями схвалила 25-й пакет військової допомоги на суму 100 мільйонів євро.

«Кошти будуть виділені на обслуговування та підтримку літаків F-16 у рамках міжнародної коаліції. Ми вдячні бельгійським партнерам за їхню постійну підтримку», – заявило Міноборони.

Читайте також: Умєров зустрівся з головою Міноборони Данії: говорили про навчання на F-16 і виробництво зброї

Днями міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер повідомила, що уряд країни ухвалив виділення 100 мільйонів євро на підтримку обслуговування винищувачів F-16 у рамках допомоги Україні.

За даними видання The New York Times, Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья. Наступна партія із восьми українських льотчиків має прибути до Данії наприкінці літа, проте неясно, коли вони розпочнуть навчання в Румунії, наголошував NYT.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.