Головне

В ISW повідомили, скільки території ЗСУ відбили біля Бахмута

В ISW повідомили, скільки території ЗСУ відбили біля Бахмута

Під час останніх контратак станом на 13 травня українські війська звільнили 16,85 квадратних кілометрів у районі Бахмута, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, українські війська продовжують контратаку в районі Бахмута на тлі непідтверджених заяв про подальші незначні українські здобутки на південний захід від міста станом на 13 травня.

«Російський військовий блогер стверджував, що українські війська встановили нові позиції на околиці Курдюмівки (14 км на південний захід від Бахмута) і відтіснили росіян сил за канал Сіверський Донець-Донбас у цьому районі. Блогер також стверджує, що українські сили просунулися в бік Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) з напрямку Предтечиного (16 км на південний захід від Бахмута). Станом на 13 травня ISW не спостерігав візуального підтвердження цих додаткових українських здобутків на південний захід від Бахмута чи в інших місцях ширшого району Бахмута», – йдеться у звіті ISW.

Читайте також: Розвідка Британії прокоментувала відхід 72-ї ОМБр Росії біля Бахмута

Росія активно штурмує Бахмут і населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. Днями командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що на Бахмутському напрямку на окремих ділянках російські сили відступили на дистанцію до двох кілометрів.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 травня, що військовим вдалося зупинити російські сили, а на деяких напрямках «навіть відкинути їх назад».

Читайте також: ISW підтверджує локальний контрнаступ українських сил на північному заході Бахмута

Міністерство оборони РФ 12 травня визнало відхід своїх військ із позицій на північ від Бахмута.