В ISW проаналізували наступальні операції РФ біля Торецька
Російські війська зберігають темп своїх наступальних операцій на Торецькому напрямку з моменту активізації в цьому районі 18 червня і, ймовірно, мають на меті послабити український виступ у цьому районі, але наразі існує невелика ймовірність швидкого просування сил РФ поблизу Торецька, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
«Російська армія поки залучила до цієї операції лише обмежені сили, що свідчить про те, що російські збройні сили продовжують віддавати перевагу поступовому просуванню, а не оперативним значним успіхам завдяки швидкому маневру», – йдеться у звіті.
Аналітики зауважили, що більш глибокий український виступ у районі Торецька зробить російські війська більш вразливими для українських контратак на південному фронті в напрямку Часового Яру і північному фронті – біля Авдіївського виступу.
Читайте також: В ISW проаналізували, як сили КНДР можуть допомогти Росії у війні
«Російські наступальні операції поблизу Торецька, ймовірно, мають на меті зменшити загрозу, яку представляє цей український виступ, у той час як російські війська продовжують переслідувати свої цілі на Авдіївському напрямку і в напрямку Часового Яру», – йдеться в повідомленні.
Водночас аналітики зауважили, що російські війська поки мали обмежену бойову потужність для своїх наступальних операцій на Торецькому напрямку, і їм буде важко досягти значних тактичних успіхів у цьому районі без значного підкріплення.
«Повільні російські наступальні операції на Торецькому напрямку відповідають теорії перемоги президента Росії Володимира Путіна, згідно з якою, російські війська зможуть нескінченно довго продовжувати поступове повзуче просування, заважати Україні проводити успішні контрнаступальні операції і виграти війну на виснаження в українських військ», – заявили в ISW.
Аналітики наголосили, що Захід повинен активно надавати українським силам необхідне обладнання і зброю в такому масштабі, часі й регулярності, які потрібні українським силам для операцій, що звільнять значні території окупованої України і кинуть виклик переконанням Путіна, що він може поступово підкорити Україну.
Штурми в напрямку Торецька на Донеччині російські війська посилили 18 червня – вперше від 2014 року. Через три дні проєкт DeepState повідомив про окупацію селища Шуми (трохи більше ніж за чотири кіометри на схід від Торецька) і про постійне просування військ агресора в районі селища Північне (фактично район Торецька).
27 червня Генштаб ЗСУ у своєму зведенні заявив, що майже чверть бойових зіткнень за добу відбулася поблизу Торецька.
Містечко Торецьк (населення – майже 31 тисяча на 1 січня 2022 року) відоме своєю потужною промисловістю, в першу чергу вугільними шахтами. Від 2014 року ЗСУ вибудували тут потужну лінію оборони: Торецьк розташований біля окупованої Росією Горлівки. Від повномасштабного вторгнення місто і сусіднє селище Нью-Йорк потерпали від обстрілів армії агресора, зокрема ФАБами та КАБами.