Економіка

Велика Британія надала Україні позику на 500 мільйонів доларів через Світовий банк – Мінфін

Велика Британія надала Україні позику на 500 мільйонів доларів через Світовий банк – Мінфін

Велика Британія виступила гарантом позики на 500 мільйонів доларів від Світового банку, повідомило 23 грудня Міністерство фінансів.

За повідомленням, міністр Сергій Марченко і регіональний директор Світового банку в Східній Європі Аруп Банерджі підписали угоду про надання Україні четвертого Додаткового фінансування у рамках проєкту підтримки державного управління.

Читайте також: Cенат США схвалив надання Україні 45 мільярдів доларів допомоги

«Сума позики складає 500 мільйонів доларів США. Кредитні кошти будуть надані на пільгових умовах під гарантії Великобританії: термін погашення кредиту – 18,5 років з п’ятирічним пільговим періодом. Процентна ставка – 0,25 % річних», – йдеться в повідомленні Мінфіну.

За словами Марченка, фінансова підтримка дозволяє Україні забезпечувати належне фінансування пріоритетних видатків із бюджету.

«Вдячний Уряду Великої Британії, а також команді Світового банку за непохитну позицію у підтримці України. Сподіваємось на плідну співпрацю і наступного року, яка допоможе нам досягнути якнайскорішої перемоги», – заявив він.

Читайте також: Український посол розповів, чи змінився підхід Британії до військової допомоги Україні

Позику планується спрямувати на відшкодування видатків на виплати соціальної допомоги сім’ям з дітьми, зарплат працівникам державних закладів вищої освіти, а також комунальних послуг.

За даними Мінфіну, у 2022 році британський уряд надав Україні понад 1,5 мільярда доларів на фінансування держбюджету.