Політика

Вісім країн і ЄС бойкотують церемонію відкриття Паралімпіади 2026

Вісім країн і ЄС бойкотують церемонію відкриття Паралімпіади 2026

Вісім держав разом із Європейським союзом офіційно оголосили про бойкот церемонії відкриття Паралімпійських ігор 2026 року в Мілані через допуск представників росії та білорусі під національною символікою, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після зустрічі з головою Національного паралімпійського комітету України Валерієм Сушкевичем.

Про це розповідає Трибуна

«Підтвердження вже маємо від восьми держав, а також від ЄС. Список зростатиме. Частина партнерів уже вийшла з публічними заявами, інші – підтвердили нам в робочому порядку»

За словами міністра, українські дипломати продовжують інтенсивну роботу з розширення переліку країн, які долучаться до бойкоту. Дипломатичні зусилля спрямовані також на те, щоб рішення інших держав могло спричинити ефект доміно і посилити міжнародний тиск на Міжнародний паралімпійський комітет (МПК).

Аргументи проти допуску під національною символікою

У відомстві наголосили, що допущення спортсменів із росії та білорусі під національними прапорами має не тільки спортивний, а й цивілізаційний вимір. На це звертають увагу й тому, що Національний паралімпійський комітет росії опублікував інформацію про свою діяльність в окупованому Криму, що, за словами української сторони, робить демонстрацію державної символіки РФ прямим інструментом пропаганди та непрямим сигналом визнання окупації.

МЗС також веде окремі консультації з Італією як країною-господаркою Ігор: як зазначили українські дипломати, міністри закордонних справ і спорту Італії вже висловили однозначну позицію з цього питання і мають у своєму розпорядженні інструменти, щоб не допустити появи символіки, яка, на думку критиків, посилює пропаганду країн-агресорів на італійській території.

Рішення МПК і позиція уряду України

Міжнародний паралімпійський комітет 17 лютого ухвалив рішення дозволити шістьом спортсменам із росії та чотирьом із білорусі брати участь на Паралімпійських іграх у Мілані під національними прапорами. У заяві МПК йшлося, що ці атлети матимуть “таке ж ставлення, як і представники будь-якої іншої країни”.

Реакція уряду України була жорсткою: міністр молоді й спорту України Матвій Бідний повідомив про намір урядової делегації бойкотувати Ігри в Італії через це рішення. Позицію Італії як країни-господарки також висловили віцепрезидент Ради міністрів і міністр закордонних справ Антоніо Таяні та міністр спорту Андреа Абоді, який 25 лютого повторив свою критику рішення МПК.

Зазначається, що Зимові Паралімпійські ігри триватимуть із 6 по 15 березня 2026 року. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році на Олімпіаді спортсменам з росії та білорусі дозволялося виступати лише в статусі нейтральних атлетів; нинішній дозвіл МПК на виступ під національною символікою став приводом для міжнародної критики і дипломатичних протестів.

Поділитись: