Події

Влада повідомила, скільки території Херсонщини опинилося під водою

Влада повідомила, скільки території Херсонщини опинилося під водою

Влада заявляє, що 600 квадратних кілометрів Херсонщини опинилися під водою.

«На ранок середній рівень підтоплення – 5,61 метрів. Під водою 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег», – повідомив у відеозверненні голова херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

За його словами, евакуація триває, станом на 6:00 небезпечні райони Херсонщини покинули 1999 людей, найбільше з району Корабел у Херсоні – 1495.

Загальна площа Херсонської області становить 28 461 квадратний кілометр.

За даними МВС, станом на вечір 7 червня на правобережжі Херсонщини були підтопленими 20 населених пунктів, евакуювалися понад 1900 людей, з них – 103 дитини.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення, можливе затоплення 80 населених пунктів, і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.