Європарламент підтримав Україну та закликав до посилення військової допомоги

Європейський парламент на засіданні 12 березня ухвалив резолюцію, що підтверджує підтримку України, закликавши країни-члени ЄС збільшити військову допомогу. Резолюція отримала підтримку 442 голосів «за», 98 «проти» та 126 депутатів утрималися.
Про це розповідає Трибуна
Привітання 30-денного припинення вогню
У документі євродепутати висловили позитивне ставлення до пропозиції про 30-денне припинення вогню, досягнуту 11 березня. Вони сподіваються, що росія погодиться на ці умови та припинить напади на українське цивільне населення, інфраструктуру та територію. Як зазначається на сайті Європарламенту, «Євродепутати привітали пропозицію про 30-денне припинення вогню, досягнуту 11 березня. Вони очікують, що Росія погодиться на це і піде за ним, припинивши всі напади на українське цивільне населення, інфраструктуру та територію».
Гарантії безпеки для України
Для захисту права України на самооборону, ЄС та його країни-члени повинні суттєво збільшити необхідну допомогу, як зазначено у резолюції. Європарламент також закликав до надійних гарантій безпеки для України, виступаючи проти будь-яких спроб тиску на Київ з метою нав’язування «мирної угоди» на умовах кремлівської влади. Водночас, євродепутати підкреслили, що ЄС має виконати ключову роль у переговорах з питань безпеки в Європі.
Депутати Європарламенту вітали ініціативу «коаліції бажаючих» для забезпечення виконання остаточної мирної угоди під проводом Європи. У резолюції також міститься заклик до конфіскації заморожених російських активів для фінансування відновлення України, а також до посилення санкцій проти росії та компаній, що допомагають Москві обходити обмеження.
Хоча резолюції Європарламенту не мають юридичної сили і в значній мірі носять символічний характер, вони відображають політичну позицію євродепутатів.
Нагадаємо, 11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та Сполучених Штатів. У ході переговорів Україна погодилася на пропозицію американської сторони щодо запровадження режиму припинення вогню в конфлікті з росією на 30 днів. Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль у рамках мирного процесу, включаючи обмін військовополоненими, звільнення утримуваних цивільних осіб та повернення примусово переміщених українських дітей.
Президент США Дональд Трамп заявив, що згодом представники США та росії зустрінуться для обговорення перемир’я.