Головне

Зеленський про поставки озброєння в Україну

Зеленський про поставки озброєння в Україну

Поставки зброї пішли, але цей процес потрібно пришвидшити, заявив президент України Володимир Зеленський 29 квітня під час пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, який нині перебуває з офіційним візитом у Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів про темпи постачання озброєння, Зеленський зазначив, що «дещо почало надходити», але не все.

«Дуже важливе було голосування в Конгресі, дещо почало надходити, в деталях не буду казати, що конкретно. На жаль, поки що не все для того, щоб наповнити нашу армію й укомплектувати відповідну кількість бригад», – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, нині Росія намагається використати на свою користь ситуацію, коли Україна в очікуванні поставок озброєння від партнерів, зокрема, від США.

«Оперативність у постачанні буквально означає стабілізацію фронту. Артилерія, 155-й калібр, далекобійна зброя та протиповітряна оборона, передусім системи Patriot, це те, що є у партнерів і те, що має зараз працювати тут, в Україні, для знищення російських терористичних амбіцій», – сказав президент України.

Також глава держави зазначив, що «російська армія готується до подальших наступальних дій», тому разом із партнерами потрібно зірвати наступ і «необхідні для цього засоби є у партнерів».

Володимир Зеленський, президент України (справа) та Єнс Столтенберг генсек НАТО під час брифінгу у Києві. 29 квітня 2024 року

За словами Зеленського, «стабілізація на фронті, потужність нашої армії, перехоплення ініціативи, розгортання контрнаступальних дій» залежать від трьох ключових пунктів.

Перший із них – проголосовані фінанси – складний, але виконаний.

«Є пакет, є фінансова підтримка. Це значить, що ми можемо розраховувати на ці гроші».

Щодо другого пункту, який передбачає вчасне постачання зброї – позитиву не бачить, сказав Зеленський.

«Вчасна підтримка нашої армії: cьогодні позитиву в цьому пункті я поки що не бачу. Поставки є, вони пішли, по трошки пішли. Треба цей процес пришвидшити».

Третій пункт, за словами Зеленського, «що конкретно доїде до України».

«Одне питання, коли є гроші. І це дуже важливо, і ми ще раз вдячні нашим партнерам, але для нас дуже важливо, що за ці гроші ми отримуємо. І ось це «що» – це найголовніше», – підсумував Володимир Зеленський.

Минулого тижня за результатами зустрічі у форматі «Рамштайн» міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про виділення Україні 6 мільярдів доларів нової військової допомоги в рамках раніше прийнятого пакету підтримки України на 61 мільярд доларів.

Він зазначив, що США нададуть Україні додаткові ракети Patriot для її систем ППО, антидронові засоби, артилерійські снаряди, ракети, матеріально-технічне забезпечення.