Зеленський прокоментував заяву Кремля після переговорів Трампа і Путіна

Президент України Володимир Зеленський дав коментар щодо недавньої заяви кремлівських officials після телефонних переговорів між президентами США та росії. Він підкреслив, що «Путін бере чутливу тему, порушує тему мобілізації. Що за цим стоїть – мобілізацією, зброєю? Послаблення української армії. Питання не в мобілізації, а в тому, щоб кількісний склад армії зменшився. Цей ультиматум був на початку війни», – зазначив він під час спілкування з журналістами.
Про це розповідає Трибуна
Позиція України щодо мирних переговорів
Зеленський також вказав на те, що російський президент розуміє, які дії можуть бути вчинені США, тому намагається поставити питання таким чином, «що може спрацювати». Він вважає, що метою Путіна є «максимальне послаблення» українських військових сил. «Я вважаю, що наші партнери не приймуть вимогу припинити озброювати Україну, тому що це послабить нашу позицію», – підкреслив президент.
Зеленський висловив сумніви, що Путін готовий швидко піти на припинення вогню, зазначаючи, що російський лідер буде нав’язувати свої умови. За його словами, пропозиція про припинення ударів по енергетичних об’єктах може бути лише способом для досягнення угоди.
Переговори між Трампом і Путіним
«За посередництва США росія і Україна можуть домовитися не вражати інфраструктуру один одного. Але не може бути й мови про те, що росія продовжує це робити, і очікується, що Україна цього не робитиме. Ми відповідатимемо на всі удари з боку росії, якщо ми не будемо залучені до цієї угоди. Ми готові дотримуватися цієї угоди, якщо вона буде досягнута і підтримана США», – додав Зеленський.
Він також зауважив, що йому поки що невідомі деталі переговорів Трампа і Путіна, які відбулися ввечері 18 березня. Згідно з інформацією Білого дому, лідери країн домовилися про початок руху до миру, зокрема, через «енергетичне та інфраструктурне припинення вогню, а також технічні переговори щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі».
Кремль, своєю чергою, стверджує, що Путін позитивно відреагував на ідею Трампа щодо місячного мораторію на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі. При цьому російський президент озвучив «низку істотних моментів» для контролю за припиненням вогню та наголосив на необхідності зупинки примусової мобілізації в Україні.
Також Путін вказав, що ключовим для недопущення ескалації конфлікту є повне припинення іноземної військової допомоги Україні. Наприкінці переговорів у Саудівській Аравії 11 березня українська сторона повідомила про готовність до 30-денного припинення вогню, однак Москва раніше відреагувала на цю ідею стримано, висунувши додаткові умови, зокрема, про замороження постачання зброї з США до Києва.