Політика

Зеленський відреагував на замах на Фіцо

Зеленський відреагував на замах на Фіцо

Президент України Володимир Зеленський назвав напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо «жахливим» і побажав політику швидкого одужання. Про це він написав у мережі X.

«Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства проти глави уряду нашої сусідньої держави-партнера. Необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб насильство не стало нормою в жодній країні, в жодній формі та в жодній сфері», – йдеться у дописі.

Президент Польщі Анджей Дуда сказав, що шокований замахом на прем’єра Словаччини.

Президент Чехії Петр Павел засудив напад на Фіцо і додав, що «він має стати для нас попередженням про те, до чого може призвести поглиблення ворожнечі та агресії в суспільстві».

Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 15 травня зазнав поранення внаслідок стрілянини, що сталася після засідання кабінету міністрів країни.

Напад на Фіцо стався в місті Гандлова. За словами очевидців, Фіцо підійшов до місцевих жителів після засідання уряду, після чого пролунало кілька пострілів. Унаслідок нападу Фіцо впав на землю. За даними ЗМІ, премʼєр-міністра поранено в груди та живіт. Поліція затримала підозрюваного одразу після нападу.

Пораненого премʼєр-міністра відвезли гелікоптером до лікарні в Братиславі.

Роберт Фіцо обійняв посаду прем’єр-міністра Словаччини в жовтні 2023 року після того, як на парламентських виборах перемогла його партія «Курс – соціальна демократія». Після перемоги Фіцо виступив проти військової допомоги Україні.