Події

Жителя окупованого Криму засудили до півтора року неволі за повторну «дискредитацію» армії РФ

Жителя окупованого Криму засудили до півтора року неволі за повторну «дискредитацію» армії РФ

Призначений Росією міський суд Феодосії в окупованому Криму засудив місцевого жителя Олега Валєєва до півтора року колонії-поселення у справі про повторну «дискредитацію» російської армії (ч. 1 ст. 280.3 КК РФ). Також йому на три роки заборонили адмініструвати сайти, повідомляє сайт суду.

За версією суду, в березні 2023 року Валєєв написав у групі в російській соцмережі «ВКонтакте» та чаті Heil Satana повідомлення, в яких «висміяв сучасне оснащення Збройних сил Російської Федерації військовою технікою» і негативно висловився про участь Росії у війні проти України. Як стверджується, Валєєв визнав свою провину.

Справу про повторну «дискредитацію» щодо Валєєва порушили, оскільки в грудні 2022 року він притягувався до відповідальності за аналогічною адміністративною статтею (ст. 20.3.3 КпАП). Тоді той же суд оштрафував чоловіка на 30 тисяч рублів через повідомлення в публічному телеграм-чаті.

Це другий вирок у справі про повторну «дискредитацію» в Криму за останній тиждень. 30 жовтня Сімферопольський районний суд засудив місцевого жителя Даниїла Серьогіна до року та шести місяців колонії-поселення.