Події

ЗСУ «стабілізували» наступ Росії на Харківщині

ЗСУ «стабілізували» наступ Росії на Харківщині

Україна «стабілізувала» наступ сил РФ на Харківському напрямку фронту, йдеться у новому зведенні Міністерства оборони Британії.

Як зазначається у зведенні, «росіяни продовжують атакувати Вовчанськ, ЗСУ відбивають більшість атаки».

У розвідці додають, що сили РФ, ймовірно, «контролюють село Бугруватка на півночі Харківської області і намагаються встановити контроль над сусідньою переправою через річку Сіверський Донець».

У Міноборони наголошують, що «це загрожує флангу та тилу українських сил, що обороняються у самому Вовчанську».

«Також російська армія атакує у напрямку села Липці, але істотного прогресу немає», – зазначили у відомстві.

Розвідники нагадали, що президент Росії Володимир Путін казав, що російські військові начебто хочуть створити «Фбуферну зону» на півночі Харківської області. Британська розвідка вважає, що «росіяни не мають успіху».

«Північний Харківський фронт, ймовірно, стабілізувався, а російський територіальний контроль фрагментований і не об’єднаний. Успіх Росії на цій осі буде обмеженим протягом наступного тижня, оскільки початковий імпульс Росії було стримано українським опором», – заявили у розвідці.

Наприкінці доби 24 травня Генштаб Збройних сил повідомив, що на Харківському напрямку українські військові штурмовими діями відтісняють російські підрозділи від переднього краю оборони, на окремих ділянках мають успіх.

Раніше 24 травня у Генштабі повідомили, що українські війська зупинили сили РФ на півночі Харківщини, по противнику завдають вогневого ураження, також «плануються та проводяться Силами оборони наступальні штурмові дії щодо відновлення втраченого положення».

Також президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення заявив, що українським військовим «вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння, куди зайшли російські окупанти».