Розвіддані свідчать про відсутність інтересу Путіна до мирної угоди

Під час попередніх переговорів між адміністрацією Дональда Трампа та російськими представниками про можливе припинення бойових дій в Україні, розвіддані Сполучених Штатів та їхніх союзників вказують на те, що президент росії Володимир Путін не виявляє бажання досягнути «справжньої мирної угоди». Чотири представники західних розвідок та два члени Конгресу США висловили цю думку в коментарях для NBC News.
Про це розповідає Трибуна
Один з конгресменів зазначив: «У нас немає жодних даних про те, що Путін зараз зацікавлений у реальній мирній угоді».
Переговори та позиція Путіна
18 лютого Путін направив делегацію до Саудівської Аравії для зустрічі з американськими представниками. Проте, за словами шести чиновників, сучасна розвідка свідчить про те, що Путін продовжує вірити у можливість контролювати всю Україну, сподіваючись «перечекати Україну та Європу».
Один з представників західної розвідки зазначив: «Він думає, що перемагає», підкреслюючи, що навіть великі втрати російських військ не спонукають Путіна до зупинки бойових дій.
Деякі посадовці вважають, що Путін може бути готовий до припинення вогню та мирної угоди, щоб дати своїм військам час для відновлення. Проте, серед західних чиновників існує скептицизм щодо його готовності до компромісу.
Впевненість Путіна та реакція США
Представники розвідки стверджують, що Путін не планує виводити свої війська з України чи відводити техніку з західної росії. Шестеро чиновників заявили, що він почувається впевнено після останніх коментарів адміністрації Трампа, які свідчать про те, що США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом переговорів.
Брайан Г’юз, речник Ради національної безпеки США, прокоментував цю ситуацію, зазначивши, що адміністрація Трампа створила «перше за багато років можливість для переговорів» та продовжить прагнути до угоди, яка сприятиме американським інтересам та вирішить конфлікт.
18 лютого в Ер-Ріяді відбулася зустріч делегацій США та росії, яка тривала близько чотирьох з половиною годин. Делегації очолювали держсекретар США Марко Рубіо та міністр закордонних справ росії Сергій Лавров. В американській делегації були також радник із національної безпеки Майк Волтц та спецпосланець президента Стівен Віткофф.
За повідомленням Reuters, Марко Рубіо та Сергій Лавров домовилися про створення робочих груп для «якнайшвидшого» завершення війни, хоча аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що кремль не готовий до серйозних переговорів про припинення конфлікту.