Угода про корисні копалини не включена в переговори в Саудівській Аравії

Державний секретар США Марко Рубіо підтвердив, що процес роботи над угодою про корисні копалини продовжується, однак вона не є частиною переговорів, що відбуваються в Саудівській Аравії.
Про це розповідає Трибуна
«Угода про мінеральні ресурси залишається на столі. Над цим продовжують працювати. Вона не є частиною цієї розмови як такої, і це не те, що – завтрашній день (11 березня) може бути успішним без неї. Це, безумовно, угода, яку президент хоче бачити укладеною, але це необов’язково має статися завтра. Є ще багато деталей, які потрібно опрацювати», – зазначив Рубіо у коментарях для журналістів.
Переговори між Україною та США
На цьому етапі, за словами Рубіо, Вашингтон, скоріше за все, прагне укласти конкретну угоду замість меморандуму про взаєморозуміння, що потребуватиме більше часу. Він також підкреслив, що не варто заздалегідь робити висновки стосовно можливостей укладення угоди про мінеральні ресурси, адже це важлива, але не головна тема для обговорення.
11 березня в Саудівській Аравії заплановані важливі переговори між українською та американською делегаціями. Українську сторону представлятимуть Андрій Єрмак, голова Офісу президента, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров та заступник голови Офісу президента Павло Паліса. У свою чергу, з американської сторони на зустрічі будуть присутні радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц та держсекретар США Марко Рубіо.
Контекст міжнародних відносин
Нещодавно NBC News повідомило, що Дональд Трамп дав зрозуміти своїм помічникам, що підписаної угоди про видобуток корисних копалин між Вашингтоном і Києвом не буде достатньо для відновлення допомоги та обміну розвідданими. Джерела медіа стверджують, що Трамп хоче бачити не лише підписання угоди, а й зміни у ставленні президента України Володимира Зеленського до мирних переговорів, зокрема готовність до компромісів, таких як передача території росії.
Крім того, напередодні переговорів Рубіо підкреслив, що Україні, напевно, доведеться піти на поступки щодо території, яку росія захопила з 2014 року, як частину будь-якої угоди про припинення війни. За його словами, обидві сторони «повинні прийти до розуміння того, що військового вирішення цієї ситуації не існує». Водночас він додав, що в майбутніх переговорах з москвою важливо визначити, чим саме росія готова поступитися.