Політика

Держдепартамент США готує винятки з зупинення допомоги Україні

Держдепартамент США готує винятки з зупинення допомоги Україні

Чиновники Держдепартаменту США працюють над створенням списку нових винятків щодо зупинення допомоги Україні. Як повідомляє видання Politico, ця інформація стала відома завдяки джерелам та документам, отриманим журналістами.

Про це розповідає Трибуна

Можливі напрямки допомоги Україні

Згідно з даними Politico, ці винятки можуть надати Україні доступ до економічної допомоги та ресурсів, пов’язаних із безпекою, які були припинені під час адміністрації Дональда Трампа.

Документ вказує, що винятки охоплюють економічну підтримку, розмінування території, програми контролю за наркотиками, а також охорону здоров’я. Також передбачено фінансування, спрямоване на підтримку демократичних інститутів і громадянського суспільства. Представник Держдепартаменту повідомив, що перший заступник помічника держсекретаря США у Європі та Євразії Юрій Кім отримав доручення скласти список програм, пов’язаних із Україною.

Неясність щодо військової допомоги

Якщо ці винятки будуть ухвалені, вони доповнять ті, які держсекретар Марко Рубіо вже затвердив для «життєво важливої гуманітарної допомоги» минулого тижня. Однак наразі залишається невідомим, чи стосуватимуться ці винятки військової допомоги, зазначає Politico.

Плани щодо винятків датуються кінцем січня, однак представники Держдепартаменту наразі не надали коментарів з цього приводу.

Поділитись: