Політика

Генсек НАТО оголосив про готовність Європи забезпечити безпеку України

Генсек НАТО оголосив про готовність Європи забезпечити безпеку України

Після екстреного саміту, що відбувся у Парижі, генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив готовність європейських країн взяти на себе провідну роль у наданні гарантій безпеки для України. Він зазначив:

Про це розповідає Трибуна

«Європа готова і хоче зробити крок вперед. Очолити надання гарантій безпеки для України. Готова і хоче інвестувати набагато більше в нашу безпеку. Деталі ще треба буде узгодити, але зобов’язання є чітким»

.

Переговори між Україною та Францією

17 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з французьким лідером Емманюелем Макроном. За його словами, обидві сторони поділяють спільне бачення необхідності надійних і сильних гарантій безпеки, оскільки будь-яке інше рішення без таких гарантій, як, наприклад, крихке припинення вогню, може виявитися черговим обманом з боку росії.

Зустріч європейських лідерів у Парижі

На 17 лютого президент Франції Емманюель Макрон скликав зустріч європейських лідерів у Парижі, де обговорювали можливу участь європейських країн у мирному врегулюванні конфлікту, що триває між росією та Україною, включаючи надання гарантій безпеки для Києва. Раніше США звернулися до країн ЄС з проханням надати інформацію про їхній потенційний внесок у цю справу.

Зустріч відбулася на фоні побоювань низки європейських країн щодо можливого виключення їх з переговорів щодо України з боку адміністрації Дональда Трампа, яка могла б зобов’язати їх платити за відбудову України і відправляти миротворців.

У цій зустрічі, що тривала кілька годин, взяли участь лідери Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії, Польщі, Данії та Нідерландів, а також голови Єврокомісії та Євроради, а також генсек НАТО Марк Рютте. Перед початком саміту Макрон провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Про ухвалення будь-яких рішень після зустрічі наразі не повідомляється. Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зазначила, що зустріч була неформальним обміном думками, і лідери не планували досягати конкретних домовленостей.