Климпуш-Цинцадзе: Вибори після припинення вогню є нереалістичними

Проведення виборів в Україні відразу після встановлення режиму припинення вогню є малоймовірним, заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка Верховної Ради, в ефірі Радіо Свобода 19 лютого. Висловлюючи свої думки, вона зазначила, що:
Про це розповідає Трибуна
«Розмови про те, що буде режим припинення вогню, і після того можуть бути проведені вибори, мені здаються абсолютно не співставними з реальною ситуацією. Ми з вами знаємо, що для того, щоб це могти зробити, нам потрібно, очевидно, щоб у парламенті був законопроєкт, уже готовий до розгляду, який би регулював ці повоєнні вибори».
Гарантії демократичності виборів
Климпуш-Цинцадзе також підкреслила важливість забезпечення демократичності та прозорості виборів, щоб вони відповідали міжнародним стандартам. За її словами, європейські партнери України добре усвідомлюють безпекову ситуацію. Під час закритих дискусій, зокрема на Мюнхенській безпековій конференції, вони висловили чітку позицію: вибори можуть бути призначені лише після досягнення реального миру.
Коментарі президента США
18 лютого президент США Дональд Трамп висловив думку про необхідність проведення виборів в Україні, зазначивши, що це зумовлено «об’єктивною ситуацією». Він зазначив:
«У цій ситуації, коли в Україні весь час триває воєнний стан й лідер цієї країни за рейтингом популярності вже впав до 4%. Міста зруйновані, вони мають вигляд згарища… Я думаю, що якщо сідати за стіл, то тут вже український народ вже вирішить, що давно не було виборів. Це не Росія каже Україні, що треба вибори, це об’єктивна ситуація».
Водночас останні соціологічні опитування свідчать про те, що рейтинг президента Володимира Зеленського значно вищий, ніж зазначав Трамп. Зокрема, за даними КМІС, станом на грудень 2024 року 52% українців довіряли президенту. Як повідомляло видання «Дзеркало тижня», за закритою соціологією, проведеною в лютому 2025 року, президентський рейтинг Зеленського становив 15,9%.
Під час виступу на основній сесії Мюнхенської конференції з безпеки, Зеленський зазначив, що «готовий говорити про вибори в Україні»; однак, за його словами, українці «абсолютно не хочуть виборів», оскільки бояться втратити режим воєнного стану.
Володимир Зеленський займає пост президента з весни 2019 року, а Верховна Рада України була обрана на дострокових виборах у липні того ж року. Згідно з українським законодавством, термін повноважень президента і парламенту складає 5 років. Однак вибори не можуть відбуватись під час воєнного стану, запровадженого з початку російської агресії проти України.