Головне

Кремль анонсує просування російських військ у Курській області

Кремль анонсує просування російських військ у Курській області

Речник президента росії Дмитро Пєсков повідомив про активні дії російських військ у Курській області, що стало темою обговорення на брифінгу 12 березня. За його словами, російські сили «успішно просуваються» в цьому регіоні.

Про це розповідає Трибуна

Ситуація в Суджі

Згідно з інформацією, яку передає російська служба Радіо Свобода, у провоєнних каналах з’явилися фотографії та відео, які демонструють російських військових у центрі міста Суджа, що в Курській області. Цей населений пункт перебував під контролем Збройних сил України з середини серпня минулого року.

На одному з опублікованих кадрів видно семеро осіб у камуфляжній формі, які на площі, вимощеній плиткою, тримають прапори росії, ВДВ, Російської імперії та ПВК «Вагнер». Як зазначає телеграм-канал «Агентство», плитка з таким візерунком розташована біля будівлі адміністрації Суджі, проте час та точне місце, коли було зроблено фото, залишаються невідомими.

Реакція українського командування

На цей момент українське командування не підтверджує інформацію про просування російських військ чи відступ ЗСУ з території Курської операції. Радіо Свобода не має можливості незалежно перевірити ці дані.

Останній звіт американського Інституту вивчення війни (ISW) вказує на те, що війська рф продовжують підтверджене просування в Курській області і, ймовірно, почали наступ на Суджу. За даними розвідки Великої Британії станом на 10 березня, російські військові посилили тиск на Сили оборони України на Курському виступі з заходу, півночі та сходу. При цьому, ЗСУ, за попередніми даними, зберігають контроль над територією площею близько 300 квадратних кілометрів, а на інших ділянках фронту у них з’явилася можливість для контратак.