Події

Масштабні пожежі в екосистемах західної України: рятувальники ліквідовують загрози

Масштабні пожежі в екосистемах західної України: рятувальники ліквідовують загрози

Рятувальники ліквідували понад сотню пожеж в екосистемах Прикарпаття, про що повідомило обласне угруповання Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) 11 березня. Зокрема, «за добу рятувальники Прикарпаття ліквідували 117 пожеж в природних екосистемах, наразі триває ліквідація 3-х лісових пожеж. Поки хтось спалює суху траву, вогонь нищить гектари лісу, тварини гинуть у жахливих муках, а рятувальники ризикують життям, щоб зупинити стихію!» – йдеться у повідомленні служби.

Про це розповідає Трибуна

Коментарі місцевихOfficials і заклик до відповідальності

Голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук прокоментувала ситуацію, зазначивши, що пожежі тривають у важкодоступних місцевостях: «А через пориви вітру вогонь швидко поширюється, спалюючи на своєму шляху все живе. До ліквідації залучено команди вогнеборців та лісівників, використовується спецтехніка».

Очільниця області закликала громадян до відповідальності, опублікувавши відео лісової пожежі на території Пасічнянської громади.

Пожежі в інших регіонах

У Львівській області напередодні ДСНС ліквідувала 189 пожеж в екосистемах, які охопили площу 47 гектарів. «Внаслідок однієї з таких пожеж постраждала людина, а 27 будівель вдалося врятувати надзвичайникам», – повідомляє місцеве управління відомства.

Обласне угруповання ДСНС Закарпаття звітувало про 103 пожежі на 174 гектарах за попередню добу, назвавши це «не просто випадковістю, а справжнім злочином проти природи». «Тричі вогонь наближався до лісових масивів, і кілька разів вогнеборці ледь встигали відбити загрозу від житлових будинків та об’єктів інфраструктури», – додають рятувальники.

Нагадаємо, що у лютому ДСНС повідомила про знищення 5 200 квадратних метрів сухої трави та чагарників через пожежу в Львівській області.