Економіка

Обговорення відправки миротворців в Україну на Мюнхенській конференції

Обговорення відправки миротворців в Україну на Мюнхенській конференції

Відправка європейських миротворців в Україну стане важливою темою дискусій під час Мюнхенської конференції з безпеки, як повідомляє видання The New York Times.

Про це розповідає Трибуна

Перспективи миротворчої місії

Згідно з інформацією, обговорення можливості укладення угоди про припинення вогню активізувало дебати щодо розгортання європейських військ, які повинні забезпечувати мир в Україні, контролювати дотримання угоди про припинення вогню і стримувати агресивні дії росії. Виникають питання, чия участь буде потрібна, скільки військових потрібно, та чи погодиться президент рф Володимир Путін на таку ініціативу.

«Ця тема, безсумнівно, буде в центрі дискусії цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, яку відвідають віцепрезидент США Джей Ді Венс та держсекретар Марко Рубіо».

Позиції європейських країн

Країни Балтії, а також Франція і Великобританія висловили зацікавленість у можливості включення частини своїх збройних сил до миротворчого контингенту в Україні. Водночас, високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що готовий до серйозних переговорів про припинення війни, але лише за умови надання союзниками реальних гарантій безпеки, а не формальних запевнень.

Як зазначає видання з посиланням на високопоставленого європейського чиновника, Європа не може запропонувати 200 000 військовослужбовців, як це раніше озвучував Зеленський. Будь-який військовий контингент потребуватиме підтримки США, інакше він може стати вразливим до російських спроб підриву довіри до Альянсу.

Навіть скорочена кількість європейських військових, наприклад, 40 000, може виявитися складною задачею для континенту з повільним економічним зростанням та нестачею військових ресурсів. Крім того, це може бути недостатньо для ефективного стримування російської агресії.

Мюнхенська конференція з безпеки в цьому році відбудеться з 14 по 16 лютого, і очікується, що в ній візьмуть участь близько 60 голів держав і урядів, а також 150 міністрів з усього світу і керівники провідних міжнародних організацій.

Поділитись: