Огляди витрат держбюджету в 2025 році: 31 сфера діяльності під контролем

Кабінет Міністрів України ухвалив нове розпорядження, яке передбачає проведення оглядів витрат державного бюджету у 2025 році в 31 сфері діяльності. Цей крок стане важливим етапом у процесі підвищення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів.
Про це розповідає Трибуна
Ключові напрями оглядів витрат
Згідно з повідомленням пресслужби Міністерства фінансів, огляди витрат охоплять 19 головних розпорядників бюджетних коштів. Серед ключових напрямків, які підлягають аналізу, варто виділити соціальний захист, освіту, охорону здоров’я, енергетику, підтримку бізнесу, культурну сферу, міжнародну діяльність, молодіжну політику, релігійні питання, а також інституційну спроможність наукових установ.
Впровадження гендерного аналізу
Як зазначає Міністерство, однією з новацій є обов’язкове залучення експертів з питань гендерної рівності до складу робочих груп, які проводитимуть огляди. Це дозволить здійснити гендерний аналіз витрат, що в свою чергу допоможе визначити, наскільки задовольняються потреби жінок та чоловіків, з урахуванням різних факторів, таких як вік, стан здоров’я, місце проживання тощо.
Окрім цього, головні розпорядники бюджетних коштів зобов’язані будуть звітувати уряду та Міністерству фінансів про заходи, вжиті за результатами проведених оглядів. Цей підхід не лише забезпечить прозорість, а й підвищить рівень відповідальності за використання бюджетних коштів.
Міністерство фінансів також наголошує, що проведення таких оглядів є не лише зобов’язанням відповідно до Бюджетного кодексу України, але й передбачено планом заходів по реалізації Стратегії реформування на 2022-2025 роки та рекомендаціями Єврокомісії у рамках Пакета розширення ЄС 2024 року.
Огляди витрат представляють собою важливий інструмент для підвищення ефективності використання бюджетних коштів, покращення якості публічних послуг і виявлення резервів для перерозподілу фінансування на ключові напрямки. Завдяки таким ініціативам, уряд сподівається вдосконалити механізми реалізації державної політики та забезпечити більш ефективне управління ресурсами.