Політика

Олена Зеленська прибула до Британії напередодні коронації Чарльза ІІІ

Олена Зеленська прибула до Британії напередодні коронації Чарльза ІІІ

Олена Зеленська прибула до Британії напередодні коронації Чарльза ІІІ

Дружина президента України Олена Зеленська прибула до Великої Британії – вона повідомила про це увечері 4 травня.

Зеленську зустріли прем’єр-міністр країни Ріши Сунак і його дружина Акшата Мурті. За словами першої леді, розмова стосувалася, зокрема, навчання українських військових у Сполученому Королівстві.

«Із задоволенням запросила пані Мурті на третій Саміт перших леді та джентльменів, що відбудеться в Києві. Головною темою заходу стане ментальне здоров’я, адже всі ми «не ОК» через війну, але маємо м’яку силу, що здатна на великі результати. Буду рада бачити наших друзів в Україні», – заявила вона.

Дружина президента також відвідала Британську бібліотеку, де, поміж іншого, розташована українська колекція.

Як додає пресслужба Офісу президента, Зеленська подякувала Лондону за підтримку України, в тому числі за організацію пісенного конкурсу «Євробачення». Крім того, вона відзначила Конференцію з питань відбудови України, яка має відбутися в столиці Британії в червні.

Читайте також: Зеленський зустрівся з королем Великої Британії Чарльзом

«Впевнена, що Конференція значною мірою прискорить практичну реалізацію заходів з відновлення України. Очікуємо конкретних результатів і рішень. На тлі вагомості надання військової допомоги не менш важливим є питання допомоги цивільному населенню. Відбудова лікарень, шкіл. Лікування поранених. Надання психологічної підтримки», – сказала вона.

Олена Зеленська зустрілася з королем Великої Британії в листопаді 2022 року.

Коронація британського монарха Чарльза 3 запланована на 6 травня. Днями міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував присутність «високоповажної української делегації» на церемонії, хоча не уточнив її склад.