Події

СБУ: дрони вразили перекачувальну станцію, що постачає пальне московському регіону

СБУ: дрони вразили перекачувальну станцію, що постачає пальне московському регіону

Служба безпеки України повідомила про ураження лінійної виробничо-диспетчерської станції «Второво» у Володимирській області росії силами фахівців Центру спецоперацій «Альфа» СБУ.

Про це розповідає Трибуна

Що сталося на об’єкті

У відомстві уточнюють, що станція є ключовим вузлом магістральних нафтопродуктопроводів: вона перекачує переважно дизельне пальне з нафтопереробних заводів центральної частини росії до експортних портів та внутрішніх споживачів. Через цю лінію забезпечуються нафтобази навколо Москви, а також аеропорти Шереметьєво, Домодєдово і Внуково.

За даними СБУ, удар безпілотників спричинив масштабну пожежу площею близько 800 м². Інформації про жертви чи тяжкість поранень у повідомленні не вказано.

Реакція та попередні інциденти

Російська сторона поки не коментувала цей інцидент. Міністерство оборони росії у вечірньому зведенні заявило про нібито знищення 33 українських безпілотників у різних регіонах, при цьому у звіті не згадано Володимирську область.

Перекачувальна станція «Второво» вже зазнавала атак безпілотниками: у вересні минулого року повідомлялося про пошкодження двох резервуарів та чотирьох адміністративних будівель унаслідок попереднього удару.

«системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».

Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну різні об’єкти на території росії регулярно зазнають повітряних ударів. У повідомленнях українського Генерального штабу зазначалося, що Сили оборони реалізують операції, спрямовані на зниження можливостей ворога та тиск на керівництво росії з метою припинення агресії.

Ураз нафтоперекачувальної інфраструктури має потенційний вплив на логістику пального в центральному регіоні росії, зокрема на постачання до московських нафтобаз і аеропортів, що може призвести до тимчасових перебоїв у забезпеченні пального для цивільної та військової інфраструктури.

Поділитись: