Головне

СБУ розповіла про взяття в полон військових КНДР на Курщині

СБУ розповіла про взяття в полон військових КНДР на Курщині

Служба безпеки України надала детальну інформацію про захоплення в полон військовослужбовців КНДР, які брали участь у бойових діях на стороні росії на території Курщини. Це перший випадок, коли українські сили взяли в полон військових з Північної Кореї.

Про це розповідає Трибуна

Згідно з повідомленням СБУ, йдеться про двох північнокорейських військових. Першого затримала тактична група № 84 Сил спеціальних операцій 9 січня 2025 року, а другого – воїни-десантники Збройних Сил України. Іноземним полоненим було надано необхідну медичну допомогу згідно з Женевською конвенцією, після чого їх доставили до Києва для проведення слідчих дій.

«На момент взяття у полон один із іноземців мав при собі військовий квиток російського зразка, виданий на ім’я іншої особи із реєстрацією у Республіці Тува РФ. А інший взагалі був без документів. Під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, заявив співробітникам СБУ, що цей документ йому видали в Росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження із угрупованнями рашистів»

Обидва військовополонені не володіють українською, англійською чи російською мовами, тому для спілкування з ними залучено перекладачів з корейської мови у співпраці з розвідкою Південної Кореї.

Слідчі дії та міжнародна реакція

СБУ, під керівництвом Офісу генпрокурора, продовжує розслідування за статтею 437 Кримінального кодексу України, що стосується агресивної війни. Відомство наголошує на наявності доказів, що КНДР активно підтримує російську федерацію у війні проти України.

Раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українські військові захопили двох солдатів з Північної Кореї в Курській області. Перші повідомлення про прибуття північнокорейських військових на Курщину з’явилися восени минулого року. За даними міжнародних джерел, до росії прибули від 10 до 12 тисяч військовослужбовців КНДР. Москва та Пхеньян не підтверджують їх участь у бойових діях.

У НАТО рішуче засудили військову співпрацю між росією та КНДР, наголошуючи на небезпечній ескалації та порушенні резолюцій ООН. Подібні дії викликають занепокоєння міжнародної спільноти. Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель під час візиту до Києва висловив занепокоєння з приводу присутності північнокорейських військ на фронті, підкреслюючи необхідність дипломатичного тиску на Пхеньян.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Кремль ухиляється від визнання присутності військових з КНДР на своїй території, щоб не показувати залежність від іноземних сил у військових діях.