Події

Суд обрав запобіжний захід для заступниці ТЦК та її спільника

Суд обрав запобіжний захід для заступниці ТЦК та її спільника

В Вінницькому міському суді було прийнято рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави для заступниці начальника Вінницького територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також її спільника. Їх підозрюють у побитті чоловіка, про що повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР) 1 квітня.

Про це розповідає Трибуна

Обставини злочину

Відповідно до матеріалів слідства, постраждалий, працівник підприємства критичної інфраструктури, який мав чинне бронювання, звернувся до установи для оновлення особистих даних. Проте, після цього його направили до згаданої посадовиці, яка, відчуваючи незадоволення його поведінкою, почала примушувати його відмовитися від бронювання. Пізніше до неї приєднався колишній підлеглий, і разом вони застосували фізичну силу до чоловіка.

Правова відповідальність

Державне бюро розслідувань повідомило обом підозрюваним про підозру за перевищення службових повноважень військовою особою, що призвело до істотних наслідків, вчинене в умовах воєнного стану групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 426-1 КК України). Згідно з законодавством, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років.

Нагадаємо, раніше Рівненський міський суд взяв під варту без права застави колишнього керівника Рівненського ТЦК, якого підозрюють у сприянні ухиленню від мобілізації. Це вже четверта підозра проти нього, раніше його також звинувачували в побитті солдата і незаконному збагаченні. Йому також загрожує до 12 років ув’язнення.

З серпня 2024 року Державне бюро розслідувань повідомило, що з 24 лютого 2022 року його працівники розпочали 408 кримінальних проваджень, пов’язаних із діяльністю територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Поділитись: