Політика

Сибіга: згода на тривале припинення вогню – показник готовності росії

Сибіга: згода на тривале припинення вогню – показник готовності росії

Згода на повне, безумовне та тривале припинення вогню є «єдиним реальним показником» готовності росії завершити війну. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Про це розповідає Трибуна

За словами Сибіги, результати «інтенсивної дипломатії» цього тижня можна оцінювати з трьох різних перспектив: української, російської та глобальної. «З російської точки зору, Путін використав стамбульську зустріч для внутрішньої пропаганди та імітації мирного процесу, щоб виграти час і відтермінувати нові санкції. Він намагається здаватися конструктивним, проте реально відмовляється припинити війну. З глобальної точки зору, є лише один реальний показник готовності росії припинити війну: згода Путіна на безумовне, повне та тривале припинення вогню», – наголосив міністр.

Необхідність посилення тиску

Сибіга підкреслив, що світ не може дозволити росії використовувати стамбульську зустріч як виправдання для продовження агресії. «Має бути більше кроків, ніж 17-й санкційний пакет ЄС, за який ми вдячні. Price cap на нафту, ембарго на російські енергоносії в Європі, тіньовий флот, повні секторальні санкції проти банківського сектору та центробанку, а також інші дії з боку Європи, США та інших партнерів», – вважає він.

Заклик до миру

Міністр також запевнив, що економічний тиск повинен супроводжуватися зусиллями щодо зміцнення України: додатковими пакетами стримування, протиповітряною обороною та інвестиціями в оборонно-промисловий комплекс. «Ми продовжуємо закликати росію погодитися на повне та тривале припинення вогню, припинити вбивства та розпочати змістовний мирний процес. Кожен день відмови має призводити до посилення тиску», – додав Сибіга.

Варто зазначити, що 16 травня президенти України Володимир Зеленський, Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії Кір Стармер і Польщі Дональд Туск провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Перед цим, перші за три роки прямі переговори між Україною та росією в Стамбулі завершилися приблизно після 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що темою обговорення були питання обміну полоненими та припинення вогню.