Головне

Трамп заявив, що не обговорював допомогу Україні з Путіним

Трамп заявив, що не обговорював допомогу Україні з Путіним

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп повідомив, що під час нещодавньої телефонної розмови з президентом росії Володимиром Путіним не піднімалося питання американської допомоги Україні. Про це Трамп заявив в ефірі Fox News 18 березня, відповідаючи на запитання ведучої про ствердження кремлівських ЗМІ, які повідомляли, що Путін нібито вимагав термінового припинення допомоги Україні для досягнення мирної угоди.

Про це розповідає Трибуна

«Ні, ми не говорили про допомогу. Власне, ми взагалі не говорили про допомогу. Ми говорили про багато речей, але про допомогу не говорили», – відзначив Трамп.

Деталі переговорів між Трампом і Путіним

Пізніше того ж дня, 18 березня, Трамп і Путін провели близько двох годин телефонних переговорів. За інформацією Білого дому, лідери дійшли згоди, що шлях до миру почнеться з «енергетичного та інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».

Згідно з інформацією з Кремля, Путін підтримав пропозицію Трампа про місячний мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі, «позитивно відгукнувся на цю ініціативу і негайно дав відповідну команду російським військовим».

Обговорення контролю за припиненням вогню

Крім того, Путін, як повідомляє Кремль, висловив ряд «істотних моментів», що стосуються контролю за дотриманням припинення вогню на всій лінії бойового зіткнення. Він також підкреслив необхідність «зупинки примусової мобілізації» в Україні та переозброєння Збройних сил України.

Російський президент також визначив «ключовою умовою для недопущення ескалації» повне припинення іноземної військової допомоги та обміну розвідувальною інформацією з Києвом. Путін анонсував також обмін полоненими.

Після переговорів у Саудівській Аравії, 11 березня українські й американські офіційні особи оголосили, що Київ погодився на пропозицію про 30-денне припинення вогню. Проте Москва раніше відреагувала на цю ідею прохолодно, а Путін висунув додаткові умови, зокрема замороження постачання американської зброї до Києва.