Головне

Заяви Кремля про Курщину: спроба затягування мирних переговорів

Заяви Кремля про Курщину: спроба затягування мирних переговорів

Кремль, вочевидь, планує посилити свій наратив, звинувачуючи українські сили у воєнних злочинах у Курській області росії. Ці зусилля мають на меті дискредитувати українську армію, підриваючи підтримку України з боку західних країн і затримуючи переговори щодо 30-денного припинення вогню, яке було запропоноване США, зазначає американський Інститут вивчення війни (ISW).

Про це розповідає Трибуна

Звинувачення та їх наслідки

У звіті ISW підкреслюється, що російський президент Володимир Путін, інші представники російського уряду, державні медіа та прокремлівські рупори останнім часом активізували свої пояснення, звинувачуючи українські війська у нібито скоєних воєнних злочинах під час семимісячної військової операції.

«Російські ультранаціоналістичні голоси, у тому числі пов’язані з Кремлем, останніми днями все частіше посилюють заяви Путіна і твердження російських державних ЗМІ, які звинувачують українські сили у воєнних злочинах, зокрема у стратах цивільних жителів у Курській області… Ці заяви є необґрунтованими», – зазначається у звіті.

Неправдиві звинувачення та їх мета

Аналітики вважають, що Путін має намір використовувати цей наратив для неправдивого зображення українських військ як жорстоких злочинців, аби відстрочити або зіпсувати обговорення можливого 30-денного припинення вогню. Це, зокрема, спрямовано на те, щоб показати себе милосердним лідером.

Російські ультранаціоналісти використовують звинувачення Путіна та державних ЗМІ для виправдання жорстокого поводження з українськими силами на полі бою, заявляють аналітики. ISW неодноразово повідомляв про збільшення кількості підтверджених страт українських військовополонених росіянами у 2024 році.

13 березня, у відповідь на пропозицію США та України про тимчасове припинення вогню, Путін запитав, чи повинна росія дозволити українським військам покинути Курську область після нібито вчинених злочинів проти місцевого населення. 14 березня він повторив ці заяви.

Генеральний штаб Збройних сил України, у свою чергу, спростував інформацію про нібито оточення українських підрозділів російськими військами, наголошуючи на тому, що такі повідомлення є частиною політичних маніпуляцій з боку росії.

В ISW вже не раз підкреслювали, що заяви російських посадовців вказують на відсутність готовності Кремля до добросовісних переговорів із метою припинення війни проти України.