Зеленський анонсував призначення нових голів ОВА у п’яти областях
Президент України Володимир Зеленський повідомив про проведення 4 січня співбесід із кандидатами на посади керівників обласних військових адміністрацій (ОВА) у п’яти регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Найближчим часом очікується офіційне призначення нових голів, імена яких будуть оголошені після завершення всіх формальних процедур.
Про це розповідає Трибуна
Завдання для нових очільників областей
Володимир Зеленський наголосив, що перед новопризначеними керівниками ОВА стоять важливі завдання. Серед основних пріоритетів – посилення місцевого самоврядування, підвищення стійкості громад і розширення можливостей регіонів щодо захисту громадян та підтримки їхнього добробуту. Президент підкреслив необхідність єдності всіх областей, міст і громад у захисті України.
«Кожна наша область, усі наші міста і громади мають бути пліч-о-пліч у захисті всієї України», – додав президент.
Кадрові зміни у вищому керівництві держави
Крім призначення нових очільників ОВА, Володимир Зеленський 3 січня провів зустріч із Денисом Шмигалем і запропонував йому перейти з посади міністра оборони на пост першого віцепрем’єра та міністра енергетики. Водночас першому віцепрем’єру – міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову було запропоновано очолити Міністерство оборони.
Посада міністра енергетики залишається вакантною з листопада 2025 року, коли Верховна Рада звільнила Світлану Гринчук і Германа Галущенка через розслідування НАБУ щодо можливих корупційних схем у галузі енергетики.
Нагадаємо, що 17 липня 2025 року Верховна Рада затвердила новий склад уряду на чолі з Юлією Свириденко. Тоді Михайло Федоров зберіг посаду першого віцепрем’єра та міністра цифрової трансформації, а Денис Шмигаль був призначений міністром оборони після п’ятирічного перебування на посаді премʼєр-міністра.
Серед нещодавніх кадрових рішень – пропозиція Зеленського Кирилу Буданову очолити Офіс президента України, яку той прийняв, відзначивши для себе «честь і відповідальність» зосередитися на питаннях стратегічної безпеки держави. Також головою Головного управління розвідки Міноборони став Олег Іващенко, який раніше був керівником Служби зовнішньої розвідки. Нового очільника СЗР поки що не названо, рішення щодо цього буде ухвалене найближчим часом.