ЗСУ створюють ешелоновану систему захисту від дронів «Шахед» та «Герань»
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив про триваючу роботу з посилення оборонних спроможностей для протидії ударним дронам типу «Шахед» та «Герань». За його словами, наразі у Силах оборони впроваджується багаторівнева система протидії цим безпілотникам.
Про це розповідає Трибуна
Розвиток протидії дронам-камікадзе
Під час наради, присвяченої розвитку протидії безпілотним літальним апаратам, було розглянуто питання підвищення ефективності роботи підрозділів перехоплювачів, забезпечення їх сучасними дронами, а також навчання більшої кількості операторів і формування нових екіпажів. Особливу увагу приділили забезпеченню підрозділів сучасними засобами ураження та радіолокаційними станціями.
«Ми створюємо ешелоновану систему протидії ворожим «Шахедам» та «Гераням». Наше спільне завдання – формувати більше таких екіпажів, навчати більше операторів-винищувачів, забезпечувати для них більше ефективних засобів ураження та РЛС», – повідомив він.
Посилення захисту українського тилу
Сирський відзначив, що напрямок протиповітряної оборони, зокрема боротьба з російськими дронами, залишається пріоритетним для держави та ЗСУ. Від ефективності цієї системи залежить безпека українського тилу та надійність протиракетної оборони. З цією метою триває відбір особового складу для доукомплектування екіпажів перехоплювачів, а також створення нових штатних підрозділів. За підсумками наради поставлено завдання усунути виявлені недоліки та активізувати роботу з впровадження дронів-перехоплювачів.
Олександр Сирський подякував усім, хто долучився до розвитку протиповітряної оборони, окремо відзначивши волонтерів за значний внесок у впровадження інновацій для підвищення ефективності протидії повітряному тероризму російської федерації.
У серпні Міністерство оборони України допустило до експлуатації у ЗСУ понад 25 зразків українських безпілотних комплексів-перехоплювачів для протидії російським дронам. Також у липні президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності виробництва від 500 до 1000 дронів-перехоплювачів щодобово для забезпечення потреб оборони.