Події

На фронті загинув військовий фотограф і волонтер Костянтин Гузенко

На фронті загинув військовий фотограф і волонтер Костянтин Гузенко

Український військовий, фотограф та волонтер медіапроєкту Ukraїner Костянтин Гузенко загинув на фронті під час російської атаки на сході України. Трагедія сталася 1 листопада, про що повідомили представники проєкту на своїй офіційній сторінці у фейсбуці.

Про це розповідає Трибуна

Життєвий шлях і діяльність Костянтина Гузенка

До вступу до лав Збройних сил України Костянтин активно працював фотографом, медіапродюсером та створював подкасти. З початком повномасштабної війни він приєднався до проєкту «Архів війни», де документував боротьбу українського народу як фотограф. У 2020 році Костянтин став волонтером Ukraїner і вже під час своєї першої експедиції, перебуваючи на реабілітації після ДТП, зосередився на зйомках, які стали для нього джерелом натхнення, незважаючи на фізичні труднощі.

«До того, як стати до лав ЗСУ, Костя був фотографом, медіапродюсером, також створював подкасти. Після початку повномасштабної війни працював із проєктом «Архів війни», як фотограф фіксував боротьбу українців. До Ukraїner Костя долучився 2020 року як волонтер. У свою першу експедицію поїхав іще з тростиною, бо відновлювався після ДТП, але недавно пригадував, що захват від зйомок тоді перевершив усі незручності. Після початку повномасштабного вторгнення Костя був зокрема учасником команди Ukraїner, яка їздила фіксувати історії деокупованих міст і сіл».

Служба та вшанування пам’яті

На початку 2024 року Костянтин Гузенко приєднався до ЗСУ, ставши членом комунікаційного відділення 35-ї окремої бригади морської піхоти. Його діяльність залишила значний слід у фіксації воєнної історії України та підтримці інформаційного фронту.

За даними Інституту масової інформації, Костянтин Гузенко став 118-м медійником, який загинув внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Його внесок у документування подій війни та підтримку української громади залишиться пам’ятним для всіх, хто його знав і співпрацював із ним.