Китай закрив порти для російських танкерів «тіньового флоту»
Важливі морські порти на сході Китаю заборонили вхід нафтовим танкерам, які потрапили під санкції США, згідно з інформацією від неназваних трейдерів, опублікованою 8 січня виданням Reuters.
Про це розповідає Трибуна
Троє трейдерів повідомили Reuters, що китайська компанія Shandong Port Group у понеділок оголосила про заборону на вхід таких суден до своєї мережі портів. Це рішення може суттєво обмежити доступ санкційних суден до головних енергетичних терміналів на східному узбережжі Китаю.
Shandong Port Group контролює ключові порти, такі як Циндао, Жичжао і Яньтай, які є важливими пунктами для імпорту нафтових ресурсів, що підлягають санкціям. Заборона запроваджена на тлі внесення США до чорного списку провідної китайської судноплавної компанії COSTCO та низки інших компаній через ймовірні зв’язки з військовою діяльністю.
Нові обмеження для «тіньового флоту»
Інформація також свідчить про плани адміністрації президента США Джо Байдена запровадити санкції проти додаткового списку суден з «тіньового флоту», які здійснюють транспортування енергоносіїв з росії.
«Тіньовий флот» – це спосіб обійти санкції для країн, яким заборонено або обмежено торгівлю нафтою, зокрема через запровадження цінової стелі для російської нафти.
П’ятнадцятий санкційний пакет Євросоюзу, затверджений 16 грудня, також включає обмеження проти «тіньового флоту». До списку додали 52 судна з третіх країн, які, за даними ЄС, підтримують енергетичний сектор росії і займаються перевезенням військової техніки для російської армії. Всього під санкціями ЄС знаходиться 79 суден, яким заборонено входити до європейських портів і користуватися послугами європейських компаній.
Вплив «тіньового флоту» на російську економіку
За даними експертів, «тіньовий флот» забезпечує експорт близько 70% російської нафти, що транспортується танкерами. За оцінкою Atlantic Council, майже три чверті постачань російської нафти відбуваються за допомогою цього флоту. Такі дані ілюструють труднощі, з якими стикаються західні країни, намагаючись скоротити доходи росії від експорту нафти через запровадження цінової стелі.