росія готує нові наступальні операції на тлі підготовки зустрічі на Алясці
Президент України Володимир Зеленський наголосив на активній підготовці російських військ до нових наступальних операцій у період, коли міжнародна спільнота готується до важливої зустрічі на Алясці. За його словами, в умовах зростання військової напруги критично необхідно зберігати світову єдність.
Про це розповідає Трибуна
Позиція лідерів України та ЄС щодо миру
Володимир Зеленський висловив вдячність лідерам Європейського Союзу за їхню незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Він особливо відзначив активну дипломатичну позицію ЄС, яка може сприяти досягненню справедливого миру для України. Європейські лідери у своїй заяві підкреслили, що мирний процес не може відбуватися без участі самої України, а будь-які домовленості мають ґрунтуватися на дотриманні міжнародного права та територіальної цілісності держави. Угорщина цю заяву не підтримала.
«Дійсно, ми всі підтримуємо рішучість Президента Трампа і маємо разом сформувати такі позиції, які не дозволять Росії вкотре обманути світ. Бачимо, що російська армія не готується до припинення війни. Навпаки, вони займаються такими переміщеннями, які свідчать про підготовку нових наступальних операцій. У таких умовах важливо, щоб єдності світу нічого не загрожувало», – йдеться у його заяві, оприлюдненій в телеграмі.
Дискусії щодо можливих сценаріїв миру
11 серпня Дональд Трамп припустив можливість «деякого обміну територіями» між Україною та росією, висловивши невдоволення щодо позиції українського керівництва про потребу конституційного погодження таких кроків. Водночас, за даними The Wall Street Journal, володимир путін заявив спецпосланцю Трампа, що міг би погодитися на повне припинення вогню в обмін на виведення українських військ з усієї Донецької області. Проте, як уточнило джерело The Washington Post, путін не відмовляється від претензій на окуповані території Херсонської та Запорізької областей.
Президент Зеленський чітко заявив, що Україна не віддаватиме свої території росії. Ні українського президента, ні представників ЄС не запросили на саміт на Алясці, однак адміністрація США та Дональд Трамп підтримують постійний діалог з українськими та європейськими лідерами. На 13 серпня заплановано групову відеоконференцію за ініціативи канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.